پردازنده Intel Core i7-2820QM

پردازنده Intel Core i7-2820QM یک پردازنده چهار هسته ای سریع و پیشرفته برای لپ تاپ ها است. که در ژانویه 2011 سریعترین پردازنده 45 واتی نام گرفت.این پردازنده بر پایه معماری Sandy Bridge بوده و مجهز به فناوری Hyperthreading می باشد که در آن چهار هسته می تواند به طور موازی به هشت جریان تبدیل شده و در نتیجه منجر به استفاده بهینه از CPU شود. معماری Sandy Bridge مبتنی بر تکنولوژی پردازش 32 نانومتری است و در آن شاهد بهبود عملکرد پردازنده هستیم و همچنین کارت گرافیکی یکپارچه ای را به همراه توابع AES  ارائه می دهد. این پردازنده دارای سرعت پایه 2.3 گیگاهرتز است که بوسیله فناوری Turbo Boost تا 3.3 گیگاهرتز قابل افزایش است.

معماری Sandy Bridge جانشین تکاملی معماری Arrandale است. از پیشرفت های این معماری نسبت به معماری نسل قبل می توان به  بهبود Turbo Boost و ادغام گرافیک به هسته پردازشگر اشاره کرد. علاوه بر این، کنترلر یکپارچه حافظه بهبود یافته است و همچنین قابلیت پشتیبانی از 8 گیگابایت حافظه DDR3-1333 را نیز دارد.

I7-2820QM یک کارت گرافیک مجتمع (Intel HD Graphics 3000) را ارائه می دهد که به وضوح سریعتر از Intel HD Graphics قدیمی در پردازنده Arrandale می باشد و همسطح با کارت های گرافیکی اختصاصی مانند GeForce 310M است.  همچنین 2820QM از Turbo Boost نیز پشتیبانی می کند.